skip to Main Content

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETI V ČESKÉ ŠKOLE ŘÍM

V sobotu 1. února 2020 Česká škola Řím úspěšně ukončila první pololetí školního roku  2019/2020. Ředitelka školy Kateřina Di Paola Zoufalová zhodnila dosavadní průběh plnění vzdělávacího programu a většina žáků se potom s ostatními podělila o svůj vlastní pohled na Českou skolu. Učitelky žákům rozdaly osvědčení za jejich snahu. S krátkým vystoupením o svých pozitivních zkušenostech z naší školy vystoupily stážistky z MU v Brně – Lucie Grebíková a Anna Gajdošíková (program Erasmus+). Anna připravila pro tuto příležitost výstavu fotografií Naše děti a náš školní rok 2019/2020. Při slavnostnim setkání se děti, žáci a učitelský sbor se stážistkou A. Gajdošíkovou rozloučili a přivítali stážistku novou, Veroniku Andrlovou (také tradičně z MU), která se bude podílet na chodu ČSR ve druhém pololetí.

V rámci celodenního setkání ČSR byl oficiálně zahájen víceletý nástavbovy program „Jan Amos Komenský a jeho poselství dnešku”. Žáci měli možnost znovu si prohlédnout výstavu zapůjčenou Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze „Jan Amos Komenský – Vzdělávání pro všechny“. Starší žáci se potom věnovali práci v didaktické dílně věnované JAK. A protože se celodenní setkání konalo v období, kdy si připomínáme události šoa a 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi (27. ledna 1945),  starší žáci se v rámci čtenářského klubu seznámili s italským překladem knihy Zdenky Fantlové „6 campi” (nakladatelství Tea 2018 – příběh jedné z posledních žijících obětí holokaustu; věnování autorky si můžete přečíst pod zprávou). Mladší žáci si pod vedením svých učitelek vyměňovali zkušenosti a zážitky z přečtených knih ve čtenářském klubu.

Tvůrčímu vyjádření byl zasvěcen program akčni tvorby v mateřské školce. Pod vedením učitelky MŠ a výtvarnice Šárky Belvisi Chmelíčkové malí land artisté vytvořili svoji magickou krajinu v parku Papežské koleje Nepomucenum (v. fotografie pod zprávou). Česká škola Řim by se s tímto projektem ráda zúčastnila mezinárodní soutěže pořádané Pamatnikem Lidice, která se tento rok koná na téma krajina.

8. února 2020 ČSR zahájí 2. pololeti. Všem dětem, žákům i učitelkam a jejich asistentkám přejeme hodně sil a radosti z práce.  (kr)

Další informace o knize Zdenky Fantlové (italský překlad):

https://www.tealibri.it/libri/6-campi-9788850252596 (italské vydání)

Back To Top

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním cookies z naší strany. vice

Tyto stránky používají soubory cookie k zajištění co nejlepšího zážitku při prohlížení. Pokračováním v používání této stránky bez změny nastavení cookie nebo klepnutím na tlačítko "Přijmout" povolíte jejich použití.

Zavřít